Izolace

7 tipů na zateplení z izolační vaty

Hledáte kvalitní tepelnou izolaci, se kterou ušetříte za vytápění svého domu a zároveň zvýšíte jeho hodnotu? Neztrácejte čas dlouhým vybíráním vhodného zateplení. Přinášíme vám sedm tipů na tepelné izolace z izolační vaty, které se osvědčily mnoha zákazníkům našeho internetového obchodu Baushop.cz.

Izolační vaty rozdělujeme na zateplení pro podkroví a podhledy, fasády, podlahy a příčky. Mezi prověřené dodavatele tepelných izolací patří Bachl, Baumit, Den Braven, Ejot, Gunnex, Kew, Knauf Insulation, Rockwool, Isover, Styrodur, Styrotrade a Rotaflex. Moderní tepelné izolace se vyrábí z kvalitních materiálů, které zaručují maximální účinnost zateplení.

Isover DOMO

Isover DOMOKvalitní izolační vata za příznivou cenu vyrobená ze skleněné plsti Isover.

Vynikající tepelný odpor, dlouhá životnost, jednoduché opracování a vodoodpudivost jsou jen některé z mnoha důvodů, proč patří Isover DOMO mezi nejoblíbenější izolační vaty.

Tuto tepelnou izolaci dodáváme v komprimovaném balení, které usnadňuje přepravu a manipulaci s materiálem. Po rozbalení skelná vlna rychle vstřebává vzduch a nabývá skutečných rozměrů. Role je nutné skladovat v suchých a krytých prostorách.

 • Typ materiálu: skelná vlna (izolační vata)
 • Součinitel tepelné vodivosti λ: 0,039 W/mK
 • Vhodné pro: stropy, podhledy, podkroví

Isover UNIROL PROFI

Isover UNIROL PROFIProfesionální izolační vata Isover vhodná pro důkladné zateplení střech, stropů, podhledů i podkroví.

UNIROL PROFI je v současné době nejúčinější skelnou vlnou v rolích. Mezi další výhody této izolační vaty patří dlouhá životnost, snadná opracovatelnost, výborné akustické vlastnosti a nejvyšší protipožární třída A1.

Isover UNIROL PROFI se vyrábí rozvlákňováním taveniny skla a dalších příměsí, které prodlužují její životnost. Tuto izolační vatu doporučujeme chránit parotěsnící fólií a vhodnou ochranou proti prachu.

 • Typ materiálu: skelná vlna (izolační vata)
 • Součinitel tepelné vodivosti λ: 0,033 W/mK
 • Vhodné pro: podkroví, podhledy, střechy a stropy

URSA DF 39

URSA DF 39Víceúčelová plsť ze skelné vlny s vylepšenými izolačními schopnostmi a výhodnou cenou.

Izolační vata URSA DF nachází uplatnění během zateplování svislých i vodorovných konstrukcí. Vybírat můžete z devéti různých variant, které se liší svými rozměry.

URSA DF je ideální řešení pro ty, co hledají cenově výhodnou izolační vatu. Navíc se hodí i do sádrokartonových konstrukcí. Stejně jako předchozí tepelné izolace je dodávána v rolích, které usnadňují její skladování i přepravu.

 • Typ materiálu: skelná vlna (izolační vata)
 • Součinitel tepelné vodivosti λ: 0,039 W/mK
 • Vhodné pro: šikmé střechy, vodorovné a svislé konstrukce

Isover UNI

Univerzální izolační vataIsover UNI, která významně snižuje náklady na vytápění interiérů.

Tato tepelná izolace je vyrobena z kvalitní minerální plsti a její vlákna jsou hydrofobizovaná. Desky Isover UNI doporučujeme pro zateplení vnějších stěn, šikmých střech, stropů, podhledů nebo do protipožárních konstrukcí.

Mezi hlavní výhody této skelné vlny patří vynikající izolační vlastnosti, požární odolnost, propustnost vodní páry a mnohé další, které již znáte z předchozích desek. Izolační vata Isover UNI tak splňuje požadavky i náročných zákazníků.

 • Typ materiálu: skelná vlna (izolační vata)
 • Součinitel tepelné vodivosti λ: 0,035 W/mK
 • Vhodné pro: vnější stěny, střechy, stropy, podhledy

Isover ORSIK

Oblíbené deskyIsover ORSIK z minerální vlny vhodné pro tepelné, zvukové a protipožární izolace.

Izolační vata Isover ORSIK se vyrábí v rozměrech 1200 x 600 mm a deseti rozdílných tloušťkách. Desky lze snadno opracovat do požadovaných tvarů i rozměrů.

Díky dlouhé životnosti vám tepelná izolace Isover ORSIK bude úspěšně šetřit náklady na vytápění po mnoho let. Požární odolnost navíc zvyšuje bezpečnost zateplených objektů. Tato izolační vata je do tloušťky 100 mm dodávána v komprimovaném balení.

 • Typ materiálu: skelná vlna (izolační vata)
 • Součinitel tepelné vodivosti λ: 0,039 W/mK
 • Vhodné pro: šikmé střechy, stropy, podhledy

Isover ORSET

Přesně řezaná a kvalitní izolační vata pro střechyIsover ORSET, stropy nebo podhledy.

Isover ORSET patří k nejoblíbenějším izolacím ze skelné vlny. Tyto desky se stejně jako předchozí zateplení vyrábí rozvlákňováním taveniny směsi hornin a dalších příměsí.

Isover ORSET nabízí vynikající tepelnou, akustickou a protipožární izolaci. Díky univerzálnímu použití kompletně pokrývá potřeby zateplení domů všech velikostí. Tato izolační vata je zároveň vhodná i pro sádrokartonové konstrukce.

 • Typ materiálu: skelná vlna (izolační vata)
 • Součinitel tepelné vodivosti λ: 0,039 W/mK
 • Vhodné pro: střechy, stropy, podhledy

Rockwool Multirock Rockmin

Izolační vata značky RockwoolRockwool Multirock Rockmin dodávaná v deskách o velikosti 1000 x 600 mm.

Tento měkký a lehký pás z minerální vlny spojený organickou pryskyřicí je vhodný pro tepelnou i požární izolaci střech, stropů a stěn. Vybírat můžete z desek o síle 40, 50, 60, 80, 100, 120, 140, 150, 160, 180 nebo 200 mm.

Rockwool Multirock Rockmin vám pomůže ušetřit za vytápění a navíc chrání před hlukem i požárem. Mezi další výhody této izolační vaty patří paropropustnost, univerzální využití, odolnost proti stárnutí a rozměrová stálost. Praktické balení navíc usnadňuje přepravu a skladování.

 • Typ materiálu: kamenná vlna (izolační vata)
 • Součinitel tepelné vodivosti λ: 0,039 W/mK
 • Vhodné pro: střechy, podkroví, stropy, podlahy, stěny, podhledy

Izolační vata za příznivé ceny

V internetovém obchodě Baushop.cz prodáváme kvalitní izolační vatu pro stěny, stropy, střechy a podlahy. Objednané zboží navíc rozvážíme po celé České republice. V našem sortimentu najdete převážně izolační vatu od firem Isover a Rockwool. Na její ceny se můžete podívat v ceníku.

Pokud se chcete před objednáním izolační vaty poradit, neváhejte nás kontaktovat.

Víte, že: podle nezávislého portálu Heureka.cz si zákazníci našeho e-shopu pochvalují zejména rychlost dodávky, výhodnou cenu, dostupnost zboží a spolehlivost?


Přejít do eshopu 

Slevová akce

Knauf Classic 039

Velmi kvalitní tepelná izolace pro prodkroví a podhledy…

více informací

Aktuálně

Nobasil FKD S – minerálně vláknitý izolační materiál na bázi čedičových vláken, ve formě desek, balený standardně po více kusech.

více